چند خريدار آماده و داراي صلاحيت ميشناسيد؟ صادق باشيد، حدس ميزنم كه تعدادشان زياد نيست. مطمئنأ ميتوانيد خريداران زيادي را جذب كنيد كه وقتي كه به درستي بازاريابي كرده باشيد، اما چند نفر از آنها واقعاً جدي هستند و براي خريد خانه يا خريد آپارتمان واجد صلاحيت هستند؟ چه اندازه صرف درگيرشدن با نمايش‌ها، مشكلات و هر چيز ديگري كه همراه با فروش خانه‌تان اتفاق مي‌افتد مي كنيد؟
آژانس‌هاي مشاور املاك همانقدر كه به فروشندگان كمك مي كنند، به خريداران هم كمك مي كنند. آن‌ها غالبأ شبكه‌اي از خريداران آماده و داراي صلاحيتي كه به محض اينكه سبك خاص، قيمت تعيين شده يا محدوده‌ خاصي خانه‌اي كه در نظر دارند در دسترس قرار بگيرد؛ آماده خريد ملك مربوطه هستند.
آژانسي كه استخدام مي كنيد نقش يك دلال را ايفا مي كند. اين آژانس خانه‌ي شما را به خريداراني كه مي دانند و مطمئن هستند كه مشتريان اين مشاور املاك آخرين اطلاعات در مورد فهرستي كه بخواهيد تصميم كلي بر اساس آن بگيريد كه آيا آنها مي خواهند كه از ملك شما بازديد كنند يا خير. همچنين آژانس‌ها غالباً جزئيات فهرست‌هاي جديد را با آژانس‌هاي ديگري كه خريداراني داشته باشند كه در جستجوي‌ خانه‌اي مثل خانه‌ي شما هستند، به اشتراك مي گذارند.
در كارهاي دفتري كمك بگيريد
هيچ كسي دوست ندارد كه كارهاي سخت دفتري را انجام دهد، مگر اينكه دليلي داشته باشد. متاسفانه فرآيند خريد و فروش ملك غالبأ كارهاي دفتري زيادي دارد كه نيازمند توجه، درك و امضاي شما (چندين بار) است. همه‌ي دليل‌هاي ديگري كه بعد از اين مي‌آيد براي اين است كه با يك آژانس در فرآيند فروش همكاري كنيد تا اين فرآيند سخت را براي شما تا جاي ممكن آسان كنند.
يك آژانس مشاور املاك خوب در كارهاي دفتري به شما كمك مي كند، در هنگام بازبيني اطلاعات راهنمايي‌هايي كه لازم داريد به شما مي دهد، هر گونه كار دفتري كه انجام و فهم آن سخت است را براي شما آسان مي كند و حتي راه‌هايي را پيشنهاد مي دهد كه فرآيند را آسان‌تر مي كند (مثل امضاي الكترونيك). اگر كار خيلي پيچيده شد يا اينكه شما هنوز مطمئن نيستيد كه اطلاعات چه مفهومي دارند، آژانس شما مي تواند شما را به يك وكيل مشاور املاك ارجاع دهد كه مي تواند براي شما شفاف‌سازي كند يا نگراني‌هايتان را رفع كند.

مشاور املاك معتبرمشاور املاك معتبر

آژانس‌ها مي دانند كه چگونه خانه‌تان را ارائه دهند
اگر مي خواهيد خانه‌تان را به سرعت و با قيمت بالا بفروشيد، رعايت اين نكته بسيار مهم است. آژانس به خانه‌ي شما نگاهي مي‌اندازد و مشخصه‌هاي مهم و كليدي‌اش را شناسايي مي كند. بسياري از آژانس‌ها كاري ميكنند كه اين ويژگي‌ها بيشتر به چشم بيايد و شاخص باشد. به علاوه آن‌ها پتانسيل خانه‌تان را كه تا به حال به آن توجه نكرده بوديد را مي بينند.
مثلأ اگر مكاني در كنج خانه‌تان وجود دارد و از آن استفاده نمي كنيد، احتمالأ به عنوان جايي براي مطالعه در نظر گرفته شود، مكاني ساكت و آرام براي نوشتن يا درس خواندن يا حتي يك مكان جالب براي حيوانات خانگي، اسباب‌بازي ها يا ديگر ضروريات تفريحي. آژانس‌ها كاري مي كنند كه اين مكان‌ها در خانه‌ي شما به بهترين شكل ممكن به چشم بيايد.
اين فقط مثال ساده‌اي بود از اينكه چگونه‌ آژانس‌ها مي توانند ويژگي‌هاي خانه‌ي شما را برجسته كنند و آن‌ها را براي خريداران و سرمايه‌گذاران فعال به نمايش بگذارند. آن‌ها همچنين مي توانند جزئيات آگهي فروش ملك تان را در وبلاگ يا به صورت ويدئو قرار دهند ودر شبكه‌هاي اجتماعي يا سايت‌ها به اشتراك بگذارند تا كساني كه احتمالاً به دنبال خانه با جزئيات خاصي هستند را مورد هدف قرار دهند. قدرتي كه يك اجراي خوب و خانه‌اي كه متخصصانه بازار يابي شده در بازار محلي دارد را دست كم نگيريد!
توصيه‌هاي واقع‌گرايانه بگيريد
بسيار راحت است كه در پروسه‌ي فروش خانه احساساتي شويد. اين خانه‌ي شماست و پر از خاطرات است. نگذاريد احساساتتان سد راه فروش شود. اين يكي از محدوده‌هايي است كه آژانس معاملات املاك فصلي نقش بسيار سازنده و مفيدي دارد.
آژانس هاي عالي مي دانند كه بايد واقع‌گرا باشند و احساساتي كه مي خواهد در فروش خانه اختلال ايجاد كند را از بين ببرند. شما به دنبال آژانسي هستيد كه مشاوره‌ي محكم و قاطع به شما مي دهد، توصيه‌هايي مي كند كه عاري از احساسات است تا به شما كمك كند كه بتوانيد واقعيات را مشاهده كنيد.
مرحله‌ آخر اين است كه كليد خانه را تقديم كنيد، سپس مي توانيد به فصل جديد زندگي‌تان قدم بگذاريد. بگذاريد آژانس تان وقتي متوجه مي شود كه كنترل احساساتتان را از دست داديد كمك كند. آن‌ها بهترين تلاششان را مي كنند كه در طوفان مشكلاتي كه به وجود مي آيد بهترين راه حل را داشته باشند. وقتي مذاكرات خانه سريع است و چندصد ميليون براي آن شرط بسته شده، اين دقيقاً همان چيزي است كه مي خواهيد.
با قوانين و قائده‌ها خودتان را تطبيق بدهيد
همانطور كه احتمالاً متصور هستيد، قوانين و قائده‌هاي پيچيده‌ي بسياري در فروش خانه وجود دارد. آژانس‌ها قانون دارند، اجاره‌ دهندگان قانون دارند، بازرسان هم همين طور. خوب است بدانيد كه بازرسي‌ها و بالانس‌هاي زيادي در راه اينكه خانه‌تان به فروش برسد وجود دارد.
آژانس‌هاي مشاور املاك خودشان را با قوانين و قواعدي كه هميشه در حال تغيير است به روز مي كنند. راه بهتر اين است كه حتماً از قانون پيروي كنيد و اينكه خوش رفتار باشيد، سپس به يك آژانس متخصص براي دريافت كمك اعتماد كنيد.
اگرچه مسائل و نگراني‌،‌ قوانين مربوط به مالكان خانه يا تعداد زيادي موضوعات حكومتي ديگر وجود دارد، لازم است كه به آژانس تان اعتماد كنيد، مي دانيد كه كار درست را انجام خواهند داد، يا پاسخ درست را دارند يا در مورد آن تحقيق مي كنند و شما را در مسير ناهموار به سوي بستن خانه‌تان هدايت مي كنند.

مشاور املاك باسابقهمشاور املاك باسابقه

خانه‌تان را سريعأ بفروشيد
مطمئناً بايد به مشاور املاكتان اگر خانه را فروختند، مبلغي بابت كميسيون بايد بدهيد، اما اين مبلغي اندكي است در قبال اينكه بايد درنظر بگيريد مشاور املاك خوب همه كارهايي كه قدرت‌ انجام آن را دارد به كار گرفته تا به شما كمك كند خانه‌تان را با بيشترين قيمت ممكن و در سريع‌ترين زمان بفروشيد. مي توانيد مطمئن باشيد كه ساعت‌هاي زيادي كار مي كنند، هرگونه مشكلي كه به وجود مي‌آيد را حل مي كنند و شما را در جريان هر چيزي كه در طول معامله‌ي خانه‌تان انجام مي شود مي گذارند.
وقتي همه‌ي كارهايي كه مشاور املاك براي شما انجام مي دهد را درنظر گرفتيد، عاقلانه‌ است كه به متخصصين مشاور املاك اجازه دهيد بهترين كاري كه مي توانند را انجام دهند، فروش خانه‌ها! با همه‌ي اين‌ها اگر مشاور املاك عملكرد خوبي داشت هميشه موقعيت وجود دارد كه آن را به ديگران هم پيشنهاد دهيد و اشاره كنيد كه چه خدمات خوبي را ارائه مي كند.
فروش خانه استرس‌زا است، پس با استخدام يك آژانس با كيفيت به خودتان كمك كنيد كه فرآيند فروش را مديريت كنند تا شما بتوانيد روي وظايف مهم‌تر تمركز كنيد. همانطور كه غالباً به مشترياني كه به دنبال خريد يا فروش خانه هستند مي گوييم، يك آژانس معتبر از تمام چيزهاي بزرگ و كوچكي ميتواند موجب توقف معامله شود، حتي قبل از شروع آن، مراقبت مي كند.